Про Американський Інститут в Україні

Американський Інститут в Україні (АІУ) є американською неприбутковою організацією, що фінансується з приватних джерел. Метою АІУ є висвітлення питань, що стосуються політики США стосовно України, і зокрема питань безпеки, а саме можливого приєднання України до Північноатлантичного Альянсу (НАТО).

АІУ прагне дати можливість українцям зрозуміти, що американці мають різні погляди стосовно НАТО та пов’язаних з ним питань. Ця відмінність поглядів не є очевидною з діяльності інших американських організацій в Україні, багато з яких фінансується урядом США та які активно пропагують вступ України до НАТО у найближчому майбутньому, незважаючи на те, що більшість населення України виступає проти приєднання до НАТО. Роль АІУ не полягає в тому, щоб підтримувати або не підтримувати будь-яку офіційну політику США, як таку; АІУ прагне висвітлити точку зору, що базується на національних інтересах США стосовно України та інших країн, зокрема держав-союзників НАТО та Росії.

АІУ по суті не має жодної позиції щодо НАТО. АІУ ставить під сумнів доцільність подальшого розширення альянсу без чітких і переконливих доказів того, що таке розширення безпосередньо сприятиме кращому захисту інтересів безпеки США, а саме захисту американської території та народу Америки; сприятиме обороні територій країн-членів НАТО відповідно до головного принципу альянсу, визначеного у Північноатлантичному договорі; сприятиме захисту країн-кандидатів на членство, починаючи з України; і що таке розширення не зашкодить відносинам з Росією, які повинні бути постійним пріоритетом американської зовнішньої політики та політики безпеки. Є підстави сумніватися, що такі докази існують чи існуватимуть в найближчому майбутньому.

Дотримуючись своєї мети, АІУ має офіс і здійснює діяльність в Україні під керівництвом наступних осіб:

Директор Ентоні Т. Салвія (Anthony T. Salvia): Е. Салвія працює консультантом і редактором у Нью-Йорку. Його професійний досвід базується на роботі з питань східноєвропейського регіону. В період з 1993 по 1996 рр. Е. Салвія працював директором Московського бюро Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода. З 1988 по 1993 рр. він був виконавчим помічником президента Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода у Мюнхені. У 80-их роках він працював в уряді США спеціальним радником заступника Державного секретаря з політичних питань та заступником директора з питань зв’язків з Конгресом в Агентстві з питань роззброєння та контролю над озброєнням.

Заступник директора Джеймс Джордж Джатрас (James George Jatras): Д. Джатрас є директором фірми, що займається громадськими ініціативами (із штаб-квартирою у Вашингтоні, округ Колумбія). До початку роботи у приватному секторі він працював старшим радником з питань зовнішньої політики керівництва Республіканської партії в Сенаті США. До того - дипломатом Зовнішньополітичної служби США, в рамках якої, з поміж іншого, працював у службі з питань зв’язків із колишнім Радянським Союзом.

Менеджер з комунiкацiй Дерен Спiнк (Darren Spinck): Д. Спiнк є керуючим партнером фірми «Міжнародна група із стратегічних комунікацій» (Global Strategic Communications Group) (GSCG), що працює у сфері зв’язків з громадськістю (із штаб-квартирою у Вашингтоні, округ Колумбiя). До цього Д. Спiнк був менеджером iз зв’язків з громадськістю вашингтонської торгової асоціації, що представляла інтереси власників малого бізнесу. В рамках асоціації він керував роботою з розвитку діяльності громадських організацій на регіональному рівні та розвитку зв’язків з громадськістю. Ранiше Д. Спiнк працював спеціалістом із зв’язків з громадськістю у компанії Prudential Securities та старшим менеджером на фірмі BSMG Worldwide (тепер Weber Shandwick), яка є однією з найбільших у світі фірм, що працюють у сфері зв’язків з громадськістю та комунікацій. Д. Спiнк має диплом бакалавра Університету штату Мерiленд за спеціальністю журналістика (напрямок - зв’язки з громадськістю) та диплом магістра за спеціальністю міжнародна торгівля i політика Університету Джорджа Мейсона (вища школа державної політики).

Дiяльнiсть AIУ мaє виключно iнформативний та просвiтницький характер. AIУ не займається лобiюванням нi у Сполучених Штатах, нi за кордоном. Дiяльнiсть AIУ в Укpaїнi включае:

  • Проведення конференцiй, круглих столiв та неформальних дискусiй мiж американськими, українськими та іншими учасниками;
  • Опублiкування та розповсюдження монографiй, комeнтapiв, аналітичних матеріалів, новин, бюлетенiв, прес-релiзiв та iнших iнформативних та навчальних матерiалiв англiйською, росiйською та українською мовами шляхом їх розмiщення в мережi Iнтepнeт та на власнiй Iнтepнeт-сторiнцi AIУ, а також розповсюдження електронною поштою, в засобах масової iнформацiї та на телебаченнi i радiо; та;
  • Органiзацiя конструктивних дискусiй i дебатiв мiж аналiтиками, науковцями, академiками, спецiалiстами у сферi безпеки та зовнішньої полiтики, журналістами, оглядачами та іншими експертами, а також зацікавленими громадськими діячами.